wrz
08
17

Pożegnanie Dworca PKS

Pożegnanie Dworca PKS Kielce Ufo WLK4 Letni Klub Śniadaniowy Super Girl Romantic Boys Instytut Dizajnu Dzikie Historie koncert wydarzenie sztuka

„Pamiętam gdy pierwszy raz zobaczyłam kielecki dworzec PKS. Dla mnie, małego dziecka wychowanego na wsi, to był widok (dosłownie) nie z tej ziemi.
Wchodząc długim korytarzem do niższej warstwy tego ufo-ulu, można było podziwiać, wówczas jeszcze oświetlony strop,nieodmienne przywodzący na myśl  miodowy plaster.
Najwięcej emocji dostarcza moment, gdy zaczynasz wychodzić w górę, na „otwartą” przestrzeń. Byłam zaskoczona,że te światełka, daleko w suficie, to po prostu małe szybki, wpuszczające dzienne światło do wnętrza.
Nigdy nie zgadzałam się z dość popularnym stwierdzeniem, że nasze dworce są paskudne i szpecą Kielce, jako symbole zamierzchłej epoki. Wystarczy dostrzec jaki potencjał się w nich kryje, czego dowodem może być, mijający już boom na sesję na PKP…”

Posłużyłam się tutaj wstępem do sesji narzeczeńskiej Wiktorii i Maćka, ponieważ mowa ciągle o tym samym miejscu.
Zawsze z zainteresowaniem obserwowałam spór dotyczący przyszłości obiektu, dyskusje na temat roli jaką będzie spełniać, powstające inicjatywy takie jak Ocalmy dworzec autobusowy PKS w Kielcach .
Kiedy dowiedziałam się o 2-dniowej imprezie, organizowanej przez Letni Klub Śniadaniowy i Instytut Dizajnu , pod wdzięczną nazwą „Pożegnanie dworca PKS” wiedziałam,że nie może mnie tam zabraknąć. Dziewczyny zaplanowały całą masę atrakcji, niestety ja osobiście, mogłam się pojawić wyłącznie pierwszego dnia na koncercie SUPER GIRL ROMANTIC BOYS.

Cały program imprezy, zdjęcia z całości wydarzenia i wszelkie inne smaczki znajdziecie tu : Pożegnanie dworca PKS

Spodobało się? Podobne wpisy dla Was :

Trzy.Czas dla niej
Kadzielnia Sport Festiwal 4
Kadzielnia Sport festiwal 5
Nocne rapowanie. Making of teledysku “Miało się nie udać” Jan-rapowanie

Wiktoria&Maciek | miejska sesja w UFO

TAGS:

POPRZEDNIA HISTORIA
NASTĘPNA HISTORIA
WPISZ CZEGO SZUKASZ