sie
17
17

Trzy Czas dla niej.

Trzy czas dla niej Klaudyna Kozieł Paulina Krzysztofek Marika Śliwa Megitza Trio DŚT Kielce pałacyk zielińskiego wystawa w plenerze Dzikie Historie Aleksandra Kaniewska

Relacja fotograficzna wernisażu wystawy „Trzy. Czas dla niej” połączonego z koncertem znakomitego zespołu polsko-góralsko-amerykańskiego (:))  „Megitza Trio”.
Całość została zorganizowana przez Paulinę Świder przy współpracy z Domem Środowisk Twórczych, mieszczącym się w Pałacyku T.Zielińskiego w Kielcach

Poniżej posłużę się opisem zawartym na fanpage wydarzenia TU :

„Wernisaż tworzą trzy artystki dla których sztuka to możliwość odkrywania siebie. Odnajdziemy trzy odrębne cykle prac: Klaudyny Kozieł z Kielc „Percepcja kobiecości”, Pauliny Krzysztofek z Gdyni „Foto-ona” oraz Mariki Śliwy z Krakowa „Sztuka jednego dnia”. Wszystkie trzy panie łączy pasja. Niekoniecznie zdefiniowane jako malarki, fotografki, artystki. Po prostu kobiety. Trzy kobiety, z trzech różnych części Polski, o różnych rolach społecznych, które wkroczyły w świat marzeń/sztuki, każda z innym bagażem doświadczeń.
TRZY

Po wernisażu  zaplanowano koncert Megitza Trio, zespołu z Zakopanego i z Chicago. Ich utwory przyśpieszają bicie serca – bo oni śpiewają o sprawach ludzkich, z dystansem i poczuciem humoru. Gosia „Megitza” Babiarz to piękna, rasowa góralka, śpiewająca i grająca na kontrabasie. W wieku 16 lat wyjechała do Ameryki, gdzie zagrała setki koncertów, między innymi podczas Chicago World Music Festival. Do Europy przeprowadziła się w 2012 roku. Oprócz Megitzy w skład zespołu wchodzą rodowity zakopiańczyk, Stasiu Rzadkosz – niekwestionowany wirtuoz akordeonu i wokalista. Trzeci z grupy Megitza Trio, to urodzony w USA, pochodzący z góralskiej, muzycznej rodziny Leśniaków – jego wujek i tata są współzałożycielami zespołu „Goranie” w Chicago – mowa o Marcinie Leśniaku, genialnym gitarzyście, wokaliście i skrzypku.”
Megitza Trio

Spodobało się? Podobne wpisy dla Was :

Pożegnanie dworca PKS
Kadzielnia Sport Festiwal 5
Silent Disco na rynku


Ania&Michał | sesja na Wzgórzu Zamkowym

TAGS:

POPRZEDNIA HISTORIA
NASTĘPNA HISTORIA
WPISZ CZEGO SZUKASZ